מדוע ומתי כדאי לבצע בדק בית לנכסים להשכרה?

בדק בית לנכסים

השקעה בנכס להשכרה עשויה לטמון בחובה יותר סיכונים, לעומת הסיכונים הקיימים ברכישת בית משלכם. הסיבה לכך היא שבית להשכרה מחליף שוכרים לא מעט והשוכרים עלולים לאורך תקופת ההשכרה לגרום לנזקים כאלו ואחרים, גם אם מבלי כוונה.

לכן אם יש בבעלותכם נכנסים להשקעה, אחת הדרכים להגן על ההכנסה שלכם ולמנוע נזקים שעשויים לעלות לכם ביוקר היא לבצע בדק בית באופן קבוע. כך תוכלו לשמור על ערך הנכס, כמו גם על תזרים המזומנים שלכם.

מדוע חשוב לבצע בדק בית לנכסים להשכרה?

בדק בית מאפשר לכם להעריך את מצבו הנוכחי של הנכס מבפנים ומבחוץ. באמצעותו תוכלו לבדוק שהנכס תקין לפני, במהלך ואחרי תקופת השכירות.

בדיקה לפני המעבר לדירה. המון פעמים שוכרים מבקשים לבצע בדיקות בדק בית לנכס כדי להיות שקטים לפני המעבר ולדעת שהנכס לא מתמודד עם בעיות ונזקים כמו למשל רטיבות, נזילות ועוד. מה גם שבדק בית נותן לכם אינדיקציה שהשוכרים נכנסו לנכס כשהוא במצב טוב. כך כל הצדדים ירגישו נוח יותר לחתום על החוזה ולאשר את מצבו הנוכחי של הנכס. בדק בית גם עוזר לכם להפריד בין בלאי רגיל לבין נזקים חריגים שתוכלו לנכות מהפיקדון כאשר הדיירים עוזבים.

בדיקה רבעונית. ניתן לבצע בדק בית אחת לכמה חודשים או אפילו קודם כן, אם אתם חוששים שהשוכרים מפרים את תנאי השכירות. בדיקה שגרתית מסייעת לכם לוודא שאין נזקים ובעיות, כאשר עליכם רק להתריע על כך מראש לשוכרים כדי להודיע שאתם מגיעים. כדי שלא לעורר התנגדות אתם יכולים להסביר לשוכרים בעת כניסתם לדירה שאתם נוהגים לבדוק את הנכס כל ארבעה חודשים כדי לוודא שהכל תקין.

בדיקה בתום תקופת השכירות. כשמגיע הרגע והשוכרים מפנים את הנכס, תוכלו לבצע בדק בית כדי לראות שהכל תקין ושאין שום נזקים או בעיות שנגמרו במהלך התקופה. בדיקה שכזו גם תבטיח לכם שהבית נותר באותו המצב לאורך תקופת השכירות, ותאפשר לכם לערוך השוואה של "לפני ואחרי".

בדיקה בעת שכירת חברת ניהול. תמיד מומלץ לשכור חברת ניהול ואחזקת נכסים שתנהל את נכסי ההשכרה שלכם, במיוחד אם כבר צברתם כמה. אם אתם מחליפים חברת ניהול במהלך התקופה שהנכס בבעלותכם, כדאי שנציגי החברה יהיו נוכחים במהלך בדיקת הנכס מבפנים ומבחוץ. כך אם ישנן תקלות או דברים שצריך לתקן, חברת הניהול תדאג לנושא, ותוכל ליישר קו עם ההערכה העדכנית.

בדיקת בדק בית בעת רכישת נכס חדש להשקעה. בדיקה בעת רכישת נכס להשכרה תהיה הרבה יותר מפורטת ומקיפה מכל בדיקה שגרתית. היא תאפשר לכם לקבל מושג טוב יותר לגבי מצבו הנוכחי של הנכס ולהבין אם ישנם תיקונים שתידרשו לבצע כעת או בעתיד.

תמיד כדאי לבדוק!

במקום לטפל במקרי חירום ובתקלות גדולות, בדק בית מאפשר לכם לבצע תחזוקה מונעת לנכסים שבבעלותכם לכל אורך הדרך, ולשמור על מצבם ועל ערכם. גם אם הנכסים מנוהלים על ידי חברת ניהול ואחזקת מבנים, רצוי לבצע את הבדיקה, כך שחברת הניהול תוכל לדעת מול מה היא עומדת, לגלות האם ישנם תיקונים שצריך לבצע בדחיפות ולתכנן כיצד לנהל את מערך התחזוקה והאחזקה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

תנו לנו לעזור לכם!

פנו אלינו לייעוץ ללא התחייבות!

חייגו אלינו 077-8043735
או השאירו פרטים:

וואטסאפ
וואטסאפ
Scan the code
בדק בית 24/7
שלום,
אפשר לשוחח גם בוואטסאפ :)
Call Now Button