נזקי מים – כיצד לטפל

נזקי מים

המים הם בין כוחות הטבע האימתניים והמזיקים, כאשר חשיפה למים ולרטיבות לאורך זמן עשויה להביא לפגיעה של ממש בתשתיות המבנה, ועד לנזק מוחלט ובלתי הפיך. מן הסיבה הזאת תקנות הבנייה כוללות פרקים מפורטים הנוגעים לאיטום המבנה: איטום חיצוני, איטום פנימי, איטום חללים רטובים ועוד. אחד המאפיינים הנוספים של המבנים בישראל הוא מעברי צנרת פנימיים בתוך תשתיות המבנה- תחת הריצוף ודרך הקירות. הצנרת הפנימית נשמרת בצורה זו לאורך זמן ללא חשיפה למפגעים חיצוניים, והמבנה זוכה למראה נקי ויפה יותר ללא מעברי צנרת חיצוניים שמקיפים אותו.

באופן דומה צנרת הביוב מועברת בין מתקני הסניטריה למעברי צנרת פנימיים המובילים אל עבר הצנרת העירונית המרכזית ואל בריכות הביוב. הצנרת האטומה והסמויה מונעת הפשטות של ריחות ומאפשרת סטריליות ואסתטיות.

כאשר קיימת תקלה בצנרת, הצנרת הסמויה עשויה להוות חיסרון, בשל החוסר בנגישות אליה, ובמקרים רבים הצורך בהרס של תשתיות המבנה לצורך ייצור של הנגישות הרצויה.

שיטות תיקון צנרת ביוב ללא הרס

פיתוח ל שיטות עבודה וטכנולוגיות מתקדמות, מסייעות ביצירת פתרונות לטיפול בצנרת, לרבות תיקון צנרת ביוב ללא הרס. בין השיטות:

פתיחת סתימות באמצעות שטיפת קווי ביוב- כאשר מצטברת סתימה בביוב לא תמיד יהיה צורך בחדירה לעומק התשתית ופגיעה בקיר, באריחים או בריצוף לצורך הנגישות לצנרת. שטיפת קווי ביוב מאפשרת יצירה של לחץ מים משמעותי אל תוך הצנרת, מן אחד המפתחים החיצוניים שלה, ותוך יצירת לחץ עוצמתי שישחרר את הסתימה. השטיפה גם מסייעת להיפטר מלכלוך אשר מצטבר בצנרת ומריחות רעים וזיהומים.

שאיבת ביוב- בשונה משטיפת קווי הביוב שמתבססת על החדרת מים בלחץ לצנרת, שאיבת הביוב מתבצעת באמצעות מכשירי יניקה עוצמתיים אשר מרוקנים לחלוטין את כלל הצטברות הלכלוך בצנרת ומסייעים בפתיחה של סתימות.

רובוט צנרת- הטכנולוגיה המתקדמת בענף הביאה לייצור של רובוטים זעירים המתאימים להחדרה לתוך הצנרת, תוך שליטה חיצונית בהם. הרובוטים נעים בתוך הצינור, כאשר בראשם מצלמה, ומצלמים ומשקפים למתבונן את הקורה בצינור. קיימים רובוטים בעלי קצה חד ומשונן, המתוכנתים לחתוך ענפים ועלים אשר נוטים להצטבר בצנרת ביוב וליצור סתימות, כמו גם לספק מענה ופתרונות לליקויים אחרים. תיקונים באמצעות רובוט צנרת קרויים גם תיקוני פאץ'.

שרוול איטום- החדרת שרוול איטום אל החלק הפנימי של הצנרת מיועד להתמודדות עם בעיות של נזילה ובדקים בצינור. במקום להחליף את הצינור כולו או חלק ממנו, מוחדר שרוול פנימי מחומר אטום ועמיד אל החלק הפגום בצינור, ומאפשר את המשך פעילותו, ללא צורך בהרס מיותר.

בטרם ביצוע תיקוני הצנרת נדרשת פעילות איתור של הנזילה, הסתימה או הנזק,  כאשר גם פעולות אלו יכולות להתבצע בטכנולוגיית אל הרס. איתור נזילות ואיתור רטיבות אינו מצריך כלל פגיעה בתשתיות הקיימות, ומתבצע באמצעות טכנולוגיות מתקדמות בניהן:

מצלמה תרמית- סריקת הקיר בו מצוי הצינור החשוד בנזילה באמצעות סורק תרמי המזהה שינויי טמפרטורה בקיר. המצלמה התרמית תביא לאיתור הנקודה המדויקת של הנזילה, לרבות מוקדי הנזק לכל אורכם, ותאפשר תיקון נקודתי ללא פגיעה גורפת בתשתיות וללא צורך בתיקונים מורכבים ויקרים.

בפניה אל בעל מקצוע לצורך תיקונים בצנרת פנימית, חשוב לוודא כי הוא מחזיק בטכנולוגיות ובכלים הנדרשים לצורך איתור מהיר ומדויק של התקלה ללא הרס, כמו גם כלים מקצועיים לטיפול מהיר ויעיל בכל סוגי התקלות. מומלץ לפנות אל חברה מקצועית אשר מספקת מעטפת שירותים רחבה, בסנכרון מלא, במקצועיות ובהוגנות. קיימות כיום חברות רבות המספקות שירותים אלו בפריסה ארצית.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

תנו לנו לעזור לכם!

פנו אלינו לייעוץ ללא התחייבות!

חייגו אלינו 077-8043735
או השאירו פרטים:

וואטסאפ
וואטסאפ
Scan the code
בדק בית 24/7
שלום,
אפשר לשוחח גם בוואטסאפ :)
Call Now Button