בדיקת קרינה: מדוע חשוב לבצע אותה

בדיקת קרינה

עם כמות הרכישות שגדלה עם השנים ועם הביקוש הרב, אנשים רבים מתחילים להיות מודעים גם לבעיה לא פשוטה שהולכת ומתרחבת, זוהי בעיית הקרינה בבית שלנו, ולכן חשוב לבצע בדיקת קרינה.

על כן, קיימת דרישה רבה. אחת הסיבות המרכזיות לביקוש הגדול הוא עצם העובדה שקרינה יכולה להביא לנזק בריאותי חמור אצל כל הנפשות במשפחה במיוחד אם מדובר בהורים להם יש ילדים קטנים, והם רוצים לשמור עליהם.

במסגרת בדיקת בדק הבית, מבצעים בדיקת הקרינה ועלינו לבדוק כי היא עומדת בתקנים שנקבעו ע"י המשרד להגנת הסביבה.

מדוע חשוב לבצע בדיקת קרינה רגע לפני שאנו רוכשים דירה?

בדיקת קרינה היא אחת הבדיקות החשובות ביותר שיש לבצע. אנו לא רוצים להיכנס לדירה שיש בה קרינה רבה וחלילה יכולה לפגוע בבריאות שלנו .

זו אחת הסיבות המרכזיות שכאשר אנו בוחרים לבצע בדיקה שכזו עלינו לקחת בעל מקצוע מוסמך. בהתאם לכך, אנו צריכים לדאוג כי השטח בו אנו חיים וישנים, נחשה כשטח סטרילי.

כאשר אנו בוחנים את הקרינה בבית שלנו, חשוב לדעת כי החדר החשוב ביותר בבית הוא חדר השינה שלנו.

אנו לא רוצים לספוג קרינה שתיכנס לתוך הגוף שלנו כשאנו ישנים ובהתאם לכך לחדר זה קיימת חשיבות רבה, אם כי לכל שאר החדרים בבית נופח משלהם, ולכן אין לשים אותם בעדיפות תחתונה.

מי מבצע בדיקת קרינה?

בדיקת קרינה מתבצעת באמצעות מהנדס בניין המבצע בדיקת בדק בית לדירה יד 2 או לדירה חדשה. את בדק הבית מבצע מהנדס מומחה מתחום הבנייה.

במסגרת הבדיקה הוא מודד באמצעות כלים שונים ומגוונים האם קיימת קרינה ברחבי הבית או החלל אותו אנו מבקשים לבדוק.

חשוב לדעת כי לא כל בעל מקצוע מורשה להתעסק עם הבדיקה הזו כיוון שהיא נחשבת לרגישה מאוד וחובה לדעת כי לבעל המקצוע קיימת הכשרה מתאימה.

בדיקת קרינה : כיצד ניתן להימנע מקרינה ביתית?

אחת הדרכים להתמודד עם קרינה ביתית ואף להצליח להפחית אותה באופן משמעותי הוא להשתמש כמה שפחות במכשירים אשר להם קרינה חזקה.

כך לדוגמא, הימנעו מלהיות במשך זמן רב ליד המטען של הפלאפון. המטען פולט קרינה רבה אסור עלולה לסכן את בריאותנו ולגרום לנו לנזק רפואי חמור.

במילים אחרות, ככל שאנו נרכוש מוצרים רבים בעלי קרינה ביתית רבה, אנו עלולים לשלם על כך מחיר כבד. תמיד תזכרו דבר אחד – קרינה יכולה להביא להשלכות רבות ולחכן חשוב לבצע בדיקת קרינה בדירה שלנו בכל תקופה קצרה.

בדיקת קרינה : מה עלות בדיקה?

מחיר בדיקת קרינה בבית שלכם אינו חד משמעי והוא משתנה בהתאם לפרמטרים שונים : מיקום בדיקת הקרינה, שעת הבדיקה שמתבצעת, דבר נוסף שיכול להשפיע הוא מספר נקודות הבדיקה שהמהנדס המומחה יבדוק בבית שלכם.

לסיכום – חשוב מאוד לבצע בדיקת קרינה רגע לפני שאתם נכנסים לבית החדש שלכם!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Telegram
Email

תנו לנו לעזור לכם!

פנו אלינו לייעוץ ללא התחייבות!

חייגו אלינו 077-8043735
או השאירו פרטים:

וואטסאפ
וואטסאפ
Scan the code
בדק בית 24/7
שלום,
אפשר לשוחח גם בוואטסאפ :)
Call Now Button